Mały jacht żaglówka Merlin polskiej firmy Kama Yachts

Mały jacht żaglówka Merlin polskiej firmy Kama Yachts

Mały jacht żaglówka Merlin polskiej firmy Kama Yachts
luty 03
15:40 2022

Czy patrząc na spokojnie sunące po wodzie żaglówki i jachty nie nachodzi nas ochota popływać? A może niektórzy z nas mają już takie hobby i wodują co sezon swoją piękność na mazurach?

Gdy już stać kogoś na własny jacht to przeważnie kupuje nowy i lśniący, który wzbudza podziw i podnosi EGO włąściiela nw górne rejony błogostanu. Nawet nie przeszkadza fakt, że jach taki wykonany jest głównie z plastiku i tylko kształtem przypomina tradycyjne łodzie. Taki jacht nie wymaga też tyle opieki co jacht wykonany z drewna. Po sezonie wystarczy go jedynie dokładnie umyć, wysuszyć i odstawić do hangaru. Z jachtem drewnianym jest o wiele więcej pracy ale po wodzie pływa ciągle nie mniej klasychnyzg drewnianych jachtów, które są budowane obecnie jako nowe ale też w wielu przypadkach są to jednostki stare poddane renowacji.

Nie zawsze uda się zdobyć starą, klasyczną łódkę, albo niema wystarczająco dużo wolnego czasu na remont. Wtedy ludzie zamiłowanie w wyglądzie klasycznych jachtów projektują i budują jachty nowe z drewna, stylem zbliżone do swoich pierwowzorów.

Przykładem polskiej myśli konstruktorskiej oraz wynikiem wielkiej wiedzy i zamiłowania do żeglowania jest jacht MERLIN. Stworzyła go rodzima firma działającą od 1988 roku Kama Yachts, w której ofercie znajdują sie głównie małe jachty, które lubią jako żeglarze i konstruktorzy. Twierdzą, iż pływając na nich można poczuć prawdziwy smak żeglarstwa.

MERLIN został tak zaprojektowany i zbudowany, aby bezpiecznie nauczyć żeglarstwa i zachęcić do jego uprawiania początkujących i mało doświadczonych, a także umożliwić bardziej wtajemniczonym „ostre”, emocjonujące pływanie.
Jacht może być wyposażony w jedną z trzech wersji ożaglowania i osprzętu:
7 m2- przeznaczona dla wypożyczalni sprzętu wodnego, ośrodków wczasowych oraz początkujących żeglarzy
8,5 m2- najpopularniejsza wśród prywatnych odbiorców, posiada dodatkowo: obciągacz bomu, przedłużacz rumpla i pasy balastowe
10 m2- wersja sportowa, wyzwalająca najwięcej emocji, ale też stawiająca największe wymagania załodze

Do pływania na Merlinie nie są potrzebne żadne patenty, a sam jacht nie wymaga rejestracji.
Kadłub zbudowany jest z laminatu poliestrowo szklanego. Pokład ma konstrukcję przekładkową zwiększającą jego wytrzymałość i sztywność. Powierzchnie przeciwślizgowe kształtowane są w formie i mogą mieć inny kolor niż reszta pokładu. Maszt i bom wykonano z anodowanych profili ze stopu aluminium, żagle dakronowe, sztag i wanty ze stali nierdzewnej. Standardowo żagle szyte są krojem horyzontalnym i posiadają czerwony napis MERLIN.

MERLIN jest szybki, zwrotny i bardzo bezpieczny. Jesteśmy pewni, że nie zawiedzie i pomoże odkryć prawdziwy smak żeglarstwa.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

KATEGORIE

OSTATNIE KOMENTARZE

I w końcu mam to co chciałam dzięki BLOGTITLE [...]

DZIĘKUJĘ ZA ŚWIETNĄ OBSŁUGĘ I PRZEMIŁĄ ATMOSFERĘ. !!!!! SZCZERZE POLECAM !!!!! [...]

Każdy budowlaniec który w końcu stawia swoje cztery kąty w końcu musi dojść do momentu [...]

Witam serdecznie, zdecydowanie wybieram diody led. Są po pierwsze znacznie mniejsze o innych żarówek i [...]