Oświetlenie LED – lepsze od zwykłych świetlówek?

Oświetlenie LED – lepsze od zwykłych świetlówek?

Oświetlenie LED – lepsze od zwykłych świetlówek?
marzec 03
16:08 2022

Nie wiesz jakie oświetlenie wybrać co salonu, przedpokoju czy łazienki? Jeśli chcesz urozmaicić tradycyjne oświetlenie w swoich wnętrzach, sięgnij zamiast świetlówek po lampy LED.

Oświetlenie LED

Oświetlenie LED może urozmaicić tradycyjne sposoby oświetlania, lecz nie nadaje się jako główne źródło światła. Powód? W dalszym ciągu jest ono dość drogie. Poza tym na rynku znajduje się dużo sprzętu no-name. Aby kupić lampy LED o dobrych parametrach warto znaleźć sklep z oświetleniem LED. Jakie są największe zalety stosowania tego rodzaju oświetlenia?

Żarówki LED

Żarówki LED są najbardziej energooszczędnym źródłem oświetlenia dostępnym na rynku. Są o wiele wydajniejsze, niż zwykłe żarówki. Poza tym żarówki LED mają o wiele dłuższy czas pracy w porównaniu ze zwykłymi świetlówkami. Średni czas eksploatacji lampy LED wynosi 5-6 lat. Żarówki LED są odporne na wstrząsy i uderzenia, ponieważ nie mają żadnych elementów szklanych i ruchomych. Żarówki LED emitują bardzo mało ciepła, co wynika z wysokiej sprawności. Można je wykorzystywać do oświetlania obiektów, wrażliwych na promieniowanie cieplne. Poza tym po wyłączeniu, nie zasną nagle, lecz stopniowo.

Oświetlenie LED – zalety

Największą ich zaletą jest możliwość uzyskania każdego koloru światła. Taśmy LED mogą świecić na niebiesko, biało, żółto i na inne kolory. Diody składają się z trzech sekcji, z których każda świeci w jednym z kolorów podstawowych czyli czerwony, zielony i niebieski. Mieszając te kolory można uzyskać dowolny kolor światła.

Lampy LED – wady

Jeśli chodzi o wady żarówek LED to jedną z największych jest ich cena. Taśmy LED są o wiele droższe od tradycyjnych źródeł światła. Warto jednak pamiętać, że czas ich eksploatacji jest nawet dziesięciokrotnie dłuższy od zwykłej żarówki. Są one także wrażliwe na działanie wysokiej temperatury. Dochodzi wówczas do zmian parametrów prądu przepływającego przez elementy półprzewodnikowe, a to może doprowadzić do ich spalenia. Wraz ze wzrostem temperatury świecą coraz słabiej. Wiele osób narzeka także na jakość światła emitowanego przez oświetlenie LED. Emitują one światło zimne, przez co przedmioty wydają się mieć inną barwę niż w rzeczywistości. Tylko żarówki LED najwyższej jakości mogą świecić ciepłym światłem.

Najlepsze lampy LED

Euro-LED to największy sklep z oświetleniem LED. Czym się wyróżnia? Doświadczonym personelem, szeroką gamą produktów najwyższej jakości oraz kompetentną i profesjonalną obsługą. Sklep z oświetleniem LED współpracuje z najlepszymi polskim producentami oświetlenia LED. Znajdziesz tu ogromny wybór oświetlenia LED: żarówki LED, halogeny LED, taśmy LED najwyższej jakości. Sklep stacjonarny Euro-LED zlokalizowany jest w Krakowie przy ulicy Wielickiej 28, tuż obok Urzędu Miasta.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

KATEGORIE

OSTATNIE KOMENTARZE

I w końcu mam to co chciałam dzięki BLOGTITLE [...]

DZIĘKUJĘ ZA ŚWIETNĄ OBSŁUGĘ I PRZEMIŁĄ ATMOSFERĘ. !!!!! SZCZERZE POLECAM !!!!! [...]

Każdy budowlaniec który w końcu stawia swoje cztery kąty w końcu musi dojść do momentu [...]

Witam serdecznie, zdecydowanie wybieram diody led. Są po pierwsze znacznie mniejsze o innych żarówek i [...]