BBClearning

Donald Tusk prezydentem Unii Europejskiej?

Donald Tusk prezydentem Unii Europejskiej?

Donald Tusk prezydentem Unii Europejskiej?
lipiec 16
14:54 2014

W ostatnich dniach w kręgach politycznych pojawiły się pogłoski, że premier Donald Tusk otrzymał propozycję objęcia stanowiska szefa Rady Europejskiej. To przywódcy Unii Europejskiej zdecydują o obsadzie czołowych stanowisk w Brukseli ale wiele wskazuje na to, że kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas ostatniego spotkania z Donaldem Tuskiem, zaproponowała mu aby kandydował na stanowisko szefa Rady Europejskiej. To stanowsko nieoficjalnie określa się mianem prezydenta Unii Europejskiej.

– PO jest najważniejsza dla pana premiera i dla rządzenia Polską, natomiast myślę, że przy tak poważnej propozycji jednak interes Polski wydaje się być ważniejszy, niż interes partii – powiedział na antenie TVP Info polityk PO Rafał Grupiński, który występował jako „Gość poranka”. Sam fakt, że premier Donald Tusk jest poważnie brany pod uwagę do tak ważnego stanowiska w Europie, to jest wyróżnienie nie tylko dla niego, ale także dla Polski – uważa Rafał Grupiński – dodaje też, że partią PO, której Tusk jest liderem można „rządzić przez telefon”, bo ma w niej mocną i niepodważalną pozycję.

Polityk Platformy skomentował także ewentualną kandydaturę Radosława Sikorskiego na szefa unijnej dyplomacji, ponieważ Sikorski według standardów politycznych ma tak duży dorobek jako szef MSZ, że to „pozwala spokojnie patrzeć na jego ewentualną rolę w Europie”. Szkoda tylko, że standardy polityczne odbiegają od standardów społecznych, w których afera taśmowa miałaby bardzo duży wpływ na dalszy przebieg kariery bez względu na obszar działania.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

<

 

CATEGORIES

LATEST COMMENTS

Każdy budowlaniec który w końcu stawia swoje cztery kąty w końcu musi dojść do momentu [...]

Witam serdecznie, zdecydowanie wybieram diody led. Są po pierwsze znacznie mniejsze o innych żarówek i [...]

Tapety z artvic.pl to jest to czego potrzebowałem do domu ! Bardzo dobry wybór i [...]

Jestem dokładnie tego samego samego zdania co mój przedmówca "zdrowie" Artykuł mnie wciągnął a strona [...]