Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem jako pomysł na weekend

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem jako pomysł na weekend

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem jako pomysł na weekend
lipiec 05
09:29 2022

Pamiętasz wycieczkę szkolną do Krakowa? Smok Wawelski, obwarzanki, precle z makiem, bryczki z końmi, monumentalne budowle, Zamek Królewski i wiele innych. Wycieczka szkolna do Krakowa zapada w pamięć najmłodszych. Po kilku latach warto wrócić do dawnej stolicy Polski i pozwiedzać zabytki aktywnie. Rynek Główny kto znak rozpoznawczy Krakowa, ale w mieście są inne wyjątkowe miejsca do zobaczenia – Kazimierz, Synagogi, Nowa Huta, Podziemia Rynku, Planty, Ogród Botaniczny, Kopiec Kościuszki…. te miejsca pokaże Ci tylko dobry przewodnik po Krakowa.

Zwiedzanie Krakowa zacznij po Kazimierza

Każdy przewodnik po Krakowie w pierwszej chwili zabiera zwiedzających do centrum Krakowa na Rynek Główny. To najsłynniejsze miejsce, ale nie jedyne. Przewodnik może zabrać was także do jednej z najbardziej znanych krakowskich dzielnic – na Kazimierz. ta żydowska dzielnica znajduje się schodząc z wawelskiego wzgórza. W XV wieku stała się ona centrum dwóch kultur żydowskiej i chrześcijańskiej. Będąc na Kazimierzu koniecznie należy obejrzeć odrestaurowane kamieniczki, zjeść tradycyjne żydowskie potrawy, zwiedzić świątynie: Synagogę Temepel, Synagogę Wysoką, Synagogę Izzaka i Starą Synagogę. Przewodnik koniecznie powinien was zabrać do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa i na Cmentarz Żydowski.

Przewodnik pokaże Podziemia Rynku i Planty

Od niedawna w Krakowie znajduje się podziemne muzeum. To wyjątkowe miejsce, unikalne w skali światowej. Wystawa nosi nazwę Śladami europejskiej tożsamości Krakowa. Zwiedzający oprócz oglądania mogą dotknąć eksponatów. Po wyjściu z podziemi warto udać się do najbardziej znanego parku w Krakowie czyli na Planty. Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem jest szczególnie ciekawe, ponieważ opowie o znajdujących się na Plantach pomnikach i historycznych drzewach. Park opasający Stary Rynek powstał w miejscu dawnych murów obronnych miasta. W okresie wiosenno-letnim przewodnik po Krakowie powinien Was zaprowadzić do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagielońskiego. Park powstał w okresie oświecenia. Rośnie tu wiele niespotykanych gatunków roślin. To idealne miejsce na wycieczkę szkolną po Krakowie.

Wycieczka szkolna do Krakowa z przewodnikiem

Przewodnik zaproponuje Wam także wdrapanie się na Kopiec Kościuszki. To bardzo popularny punkt widokowy. Można z niego zobaczyć miasto z całkiem innej perspektywy. Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem będzie okazją do poznania historii miasta i zobaczenia najciekwszych miejsc. Przewodnik podpowie wam także gdzie znajdują się najsmaczniejsze knajpki, restauracje i puby. Co warto zjeść i a czego lepiej nie próbować. Przewodnik zna wszystkie hotele i hostele w mieście, więc możecie liczyć na fachowe porady.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

KATEGORIE

OSTATNIE KOMENTARZE

I w końcu mam to co chciałam dzięki BLOGTITLE [...]

DZIĘKUJĘ ZA ŚWIETNĄ OBSŁUGĘ I PRZEMIŁĄ ATMOSFERĘ. !!!!! SZCZERZE POLECAM !!!!! [...]

Każdy budowlaniec który w końcu stawia swoje cztery kąty w końcu musi dojść do momentu [...]

Witam serdecznie, zdecydowanie wybieram diody led. Są po pierwsze znacznie mniejsze o innych żarówek i [...]