Wybory 2014 w Polsce

Wybory 2014 w Polsce

Wybory 2014 w Polsce
czerwiec 24
15:02 2014

Podczas niedzielnego obiadu lub podczas spotkania w gronie przyjaciół rozmowa często schodzi na temat polityki. Jest to związane zapewne z tym, że każdy z nas ma coś do powiedzenia na ten temat. Obecnie w Polsce mamy dwie liczące się partie polityczne, które mają coś do powiedzenia w parlamencie jest to oczywiście Platforma Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość. Kadencja obecnego rządu czyli rządu sprawowanego przez Platformę Obywatelską w koalicji z Polskim Stronnictwem Ludowym dobiega końca. Przed nami kolejne wybory, które wyłonią nową partię rządzącą.

Wybory 2014 do Euro-parlamentu

Zanim jednak odbędą się wybory do sejmu, czekają nas wybory 2014 do Euro-parlamentu. Wybory w zasadzie już się odbyły i choć Euro-posłowie jeszcze nie obradują, możemy zdecydowanie stwierdzić, że obie partie wygrały po równo, ponieważ zarówno Prawo i Sprawiedliwość jaki Platforma Obywatelska zajęły praktycznie taką samą ilość miejsc w Euro-parlamencie. Wybory 2014 świadczą o tym jak bardzo jesteśmy apolityczni jeżeli chodzi o politykę Unii Europejskiej. Świadczy o tym najdobitniej bardzo mała frekwencja jaką zanotowaliśmy podczas tegorocznych wyborów. Nie jest to tylko Polski problem tak małej frekwencji na wyborach do Euro-parlamentu, ponieważ w większości krajów wspólnoty Europejskiej frekwencja była bardzo, bardzo niska.

Wybory 2014 w Polsce

Inaczej sprawa się ma gdzie w grę wchodzą wybory w kraju. Tutaj frekwencja wyborców już jest znacznie wyższa i wynosi zdecydowanie więcej ponad 50 procent. Czy wybory coś dają Polsce? ciężko powiedzieć. Jedni uważają, że tak a inni uważają, że nie. Jednak prawdą jest, że na wybory należy chodzić, ponieważ nieoddany głos to strata swojego przywileju jaki daje nam demokracja. O tę właśnie demokrację walczyły setki osób a jeszcze więcej oddało za nią życie, dlatego jest to nasz obowiązek. Wybory mogą w końcu przynieść nam oczekiwane zmiany na lepsze dlatego uczestniczenie w nich powinno być dla nas priorytetem.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

0 Komentarzy

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

NAPISZ KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

<

1 × 1 =