WOŚP Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

WOŚP Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

WOŚP Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
marzec 26
16:37 2022

Gdy spadnie śnieg, jedni jadą na narty, inni na deskę snowboardową a jeszcze inni siedzą po prostu w domach i czekają na lepsze czasy. Fakt, że zamiast słońca mamy na niebie zimowe chmury, nie sprzyja nam raczej do pogodnych uniesień i akcji wszelkiej maści. Jest jednak jedna rzecz, która nas wszystkich, Polaków łączy. Jedna rzecz, która sprawia, że pojawia się nam uśmiech na twarzy a osoby, które przeważnie uchodzą za skąpych i gderliwych, zamieniają się w pogodne osoby z poczuciem hojnego serca i humoru. Co to takiego może być spyta wiele osób?

WOŚP czyli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Otóż to co nas wszystkich łączy w ten styczniowy zimny dzień, to oczywiście Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zwana również kolokwialnie WOŚP. Jej organizator i prowadzący, który to od wielu już lat rozgrzewa atmosferę, nie kryje radości gdy do wspólnej kasy wpływają duże sumy pieniędzy. Jurek Owsiak, bo to o nim mowa, zachęca swoim nakręconym głosem i gestykulacjami setki osób do hojnego wspierania jego projektu, którym jest zbiórka pieniędzy na chore dzieci.

Dokładniej rzecz ujmując, na sprzęt medyczny, który jak sami doskonale wiemy ratuje życie nam wszystkim a jego cena jest bardzo wysoka. Dzięki zrzutce, jaką czynimy my, wszyscy Polacy biedne, chore dzieci mogą liczyć na fachowy sprzęt, który jest dostępny w wielu placówkach w całym kraju. Zbieranie funduszy to również ciężkie przedsięwzięcie, które wymagał od Jurka Owsiaka wiele pracy i planowania. Pieniądze zbierają bowiem wolontariusze a ich ilość idzie w tysiące.

Rozpoznawalne przez każdego Polaka serce z napisem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to symbol, który każdemu praktycznie wrył się w pamięć i gdy tylko widzi puszkę z taki napisem, chętnie wrzuca parę do niej groszy. WOŚP do sposób na ratowanie najmłodszych, ale i nie tylko bowiem w poprzednim roku Jurek Owsiak zbierał również pieniądze na osoby starsze.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

KATEGORIE

OSTATNIE KOMENTARZE

I w końcu mam to co chciałam dzięki BLOGTITLE [...]

DZIĘKUJĘ ZA ŚWIETNĄ OBSŁUGĘ I PRZEMIŁĄ ATMOSFERĘ. !!!!! SZCZERZE POLECAM !!!!! [...]

Każdy budowlaniec który w końcu stawia swoje cztery kąty w końcu musi dojść do momentu [...]

Witam serdecznie, zdecydowanie wybieram diody led. Są po pierwsze znacznie mniejsze o innych żarówek i [...]