Usunąć wirusa z komputera

Usunąć wirusa z komputera

Usunąć wirusa z komputera
lipiec 24
15:47 2022

Wirusy komputerowe to ostatnio bardzo częste zjawisko. Mogą zainfekować praktycznie każdy komputer, każdy laptop a nawet telefon komórkowy. Jak usunąć wirusa wie praktycznie każdy, kto choć raz się z nim spotkał oraz ma podstawową wiedzę na temat komputerów. Są jednak wirusy, których usunięcie jest bardzo trudne a wręcz niemożliwe.

Jedyny sposób aby szybko i skutecznie się ich pozbyć to instalacja od nowa systemu.

Każdy kto ma dużo danych na dysku wie z czym to się wiąże: uciążliwa kopia zapasowa oraz wizja możliwej utraty danych, których zapomnimy skopiować.

Programy antywirusowe

Na rynku programów istnieją co prawda różnego rodzaju systemy antywirusowe ale ich skuteczność przeważnie jest mizerna. Jest nawet teoria, która głosi, że najlepsze wirusy produkują firmy, które robią również programy antywirusowe. Tłumaczy to fakt, że niektóre wirusy potrafi usunąć tylko dany typ antywirusa. Takie programy są oczywiście płatne. Subskrypcja roczna może wynieść nawet kilkaset złotych ale osoby, które nie znają się na usuwaniu wirusów przeważnie godzą się na takie warunki i płacą drogie abonamenty.

Jeżeli jednak chcesz usunąć wirusa pamiętaj, że jest takie coś jak Internet, który bardzo chętnie pomoże ci z tego typu problemami. Wystarczy wejść na różnego rodzaju fora internetowe, na których to ludzie szczegółowo opisują krok po kroku jak można pozbyć się konkretnego wirusa. Musisz także pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Pierwszą zasadą jest to że nie otwieramy wiadomości, których załącznik zawiera program wykonywalny czyli na przykład z końcówką .exe. Najnowsze programy pocztowe przeważnie wykrywają wirusy, ale musisz mieć świadomość, że kiedyś jakiś wirus nowszej generacji może obejść zabezpieczenia danego programu pocztowego. Jedno jest pewne, że w 100 procentach nigdy nie będziemy zabezpieczeni przeciwko wirusom, dlatego ważne dla nas informacje należy systematycznie archiwizować.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

KATEGORIE

OSTATNIE KOMENTARZE

I w końcu mam to co chciałam dzięki BLOGTITLE [...]

DZIĘKUJĘ ZA ŚWIETNĄ OBSŁUGĘ I PRZEMIŁĄ ATMOSFERĘ. !!!!! SZCZERZE POLECAM !!!!! [...]

Każdy budowlaniec który w końcu stawia swoje cztery kąty w końcu musi dojść do momentu [...]

Witam serdecznie, zdecydowanie wybieram diody led. Są po pierwsze znacznie mniejsze o innych żarówek i [...]