Księgowość prowadzona samodzielnie – czy jest możliwe?

Księgowość prowadzona samodzielnie – czy jest możliwe?

Księgowość prowadzona samodzielnie – czy jest możliwe?
sierpień 09
09:34 2022

Jeżeli posiadamy małą lub jednoosobową firmę, często staramy się jak najbardziej zmniejszać koszty jej prowadzenia. W ramach oszczędności podejmujemy się niemal wszystkich obowiązków, jakie wiążą się z jej prowadzeniem. Zajmujemy się nie tylko zleceniami, lecz także wszystkimi sprawami urzędowymi. Czy samodzielne prowadzenie księgowości jest możliwe i – przede wszystkim – czy jest dobrym pomysłem?

Księgowość w sieci

W dzisiejszych czasach z pomocą niemal zawsze przychodzi Internet. Jeżeli tylko mamy jakąś wątpliwość – pytamy o nią wyszukiwarki. Za pomocą sieci można zrobić zakupy, zapłacić rachunki i wysłać PIT. W tym samym miejscu możemy również poprowadzić księgowość naszej firmy czy znaleźć biura do wynajęcia. Jak to zrobić?

Finanse firmy pod kontrolą

Zacznijmy od tego, że księgowość online polega na tym, że wszelkie czynności związane z finansami firmy możemy wykonać samodzielnie. Nie chodzi o przesyłanie danych do księgowego przez Internet. Warto to podkreślić, ponieważ często taka usługa nazwana jest księgowością internetową. Tak naprawdę jednak tylko droga komunikacji jest online.

Aplikacja do księgowości

Dużym ułatwieniem jest mobilność aplikacji niezbędnych do prowadzenia księgowości internetowej. Możemy z nich korzystać zarówno na komputerze, jak i telefonie czy tablecie. Dodatkowo dostęp do nich mamy przez 24 godziny na dobę, przez cały tydzień i tak naprawdę od nikogo nie jesteśmy zależni. Na rynku funkcjonują również programy, dzięki którym – w razie jakichkolwiek wątpliwości – możemy wysyłać rozliczenia do zawodowych księgowych, którzy sprawdzą ich prawidłowość. Poza tym zazwyczaj firma, której oprogramowanie posiadamy, ma własny dyżur, odpowiada na wszelkie niejasności i pytania.

Samodzielna księgowość czy z pomocą biura?

Chociaż samodzielna księgowość jest o wiele tańsza, ponieważ nie wynajmujemy firmy, warto zawsze mieć na uwadze, że za wszelkie błędy w fakturach odpowiedzialność musimy brać my. Powinniśmy więc wszystkie zadania wykonywać powoli i ostrożnie. Szukasz nowoczesnych usług księgowych lub biura do wynajęcia Wrocław? Zajrzyj na stronę!

POWIĄZANE ARTYKUŁY

KATEGORIE

OSTATNIE KOMENTARZE

I w końcu mam to co chciałam dzięki BLOGTITLE [...]

DZIĘKUJĘ ZA ŚWIETNĄ OBSŁUGĘ I PRZEMIŁĄ ATMOSFERĘ. !!!!! SZCZERZE POLECAM !!!!! [...]

Każdy budowlaniec który w końcu stawia swoje cztery kąty w końcu musi dojść do momentu [...]

Witam serdecznie, zdecydowanie wybieram diody led. Są po pierwsze znacznie mniejsze o innych żarówek i [...]