Gradobicie nie takie straszne dla karoserii samochodu

Gradobicie nie takie straszne dla karoserii samochodu

Gradobicie nie takie straszne dla karoserii samochodu
lipiec 11
15:05 2022

Jeszcze nie tak dawno, bo raptem tydzień temu nad Polską, w województwie Wielkopolskim przeszła potężna ulewa z gradobiciem. Zjawisko to każdorazowo powoduje wielkie straty i to nie tylko wśród właścicieli budynków mieszkalnych, gospodarstw domowych, ale także pojazdów osobowych. W okresie letnim, kiedy gradobicia się nasilają, każdego roku poszkodowanych zostaje tysiące samochodów. Kule gradowe wielkości piłki golfowej potrafią przysporzyć nie lada problemów.

Grad poważny w skutkach

Do tej pory skutki gradobicia dla właścicieli aut wiązały się ze sporymi kosztami naprawy oraz pokaźną stratą na wartości samochodu. Co więcej, czas naprawy po tego typu zajściu również potrafił ciągnąć się w nieskończoność. Okazuje się, że na dzień dzisiejszy tego typu problem może być rozwiązany znacznie szybciej, taniej i w sposób nie narażający właściciela pojazdu na znaczną utratę jego wartości.

Innowacja goni innowację

Uszkodzenia mechaniczne spowodowane przez grad to koszmar dla każdego kierowcy. Przemieszczanie się po mieście obitym samochodem to istny dramat, wszak nie po to kupuje się nowe auto, by wyglądało jak stary grat. Zlecenie szpachlowania oraz lakierowania samochodu również mija się z celem. Cena takiego zabiegu będzie spora, sama czynność czasochłonna, a efekt końcowy nie do końca zadowalający i dodatkowo obniżający wartość samochodu do tego stopnia, że bezcelowym stanie się jego sprzedaż w późniejszym czasie. Na szczęście istnieje inna metoda naprawy wgnieceń po gradobiciu, polegająca na przyklejaniu do lakieru plastikowych uchwytów, które następnie należy wyciągnąć. Jest to stosunkowo świeży pomysł na naprawę tego rodzaju zniszczeń i stosowana m. in. przez firmę S-PLUS. Lakier zostaje nietknięty, bowiem wgniecenia wypychane są do środka. Naprawiane elementy nie są demontowane, a całość prac jest szybka z zadowalająca.

Metoda ta oszczędza czas dokonywanej naprawy oraz związane z nią koszta, nawet o 60 procent. Metoda ta staje się coraz popularniejszą i jako taka polecana jest przez fachowców. Obecnie napraw uszkodzeń samochodów po gradobiciu można dokonać w wielu salonach w całej Polsce.

Share

POWIĄZANE ARTYKUŁY

KATEGORIE

OSTATNIE KOMENTARZE

I w końcu mam to co chciałam dzięki BLOGTITLE [...]

DZIĘKUJĘ ZA ŚWIETNĄ OBSŁUGĘ I PRZEMIŁĄ ATMOSFERĘ. !!!!! SZCZERZE POLECAM !!!!! [...]

Każdy budowlaniec który w końcu stawia swoje cztery kąty w końcu musi dojść do momentu [...]

Witam serdecznie, zdecydowanie wybieram diody led. Są po pierwsze znacznie mniejsze o innych żarówek i [...]