Brytyjskie Sainsbury w spółce z duńskim Netto

Brytyjskie Sainsbury w spółce z duńskim Netto

Brytyjskie Sainsbury w spółce z duńskim Netto
maj 03
11:55 2021

Angielska sieć supermarketów Sainsbury podejmuje walkę rynkową z konkurencją sklepów dyskontowych Aldi i Lidl, wprowadzając na Wyspy Brytyjskie w spółce joint venture z duńską siecią dyskontów spożywczych Netto.

Joint venture będzie dotyczyć uruchomienia 15 sklepów Netto na koniec 2015 roku, nie dotyczy inwestycji w innych krajach ani współpracy w szerszym zakresie choć czas pokaże jak ta kolaboracja może wpłynąc na merketing obu sieci.

Sytuacja taka jest skutkiem tego, żę Sainsbury już drugi kwartał z rzędu odnotował spadek sprzedaży w swojej sieci, która jest jednym z liderów rynku brytyjskiego.

Ten joint venture z Sainsbury dla Netto oznacza powrót do Wielkiej Brytanii. Dyskont ten znany jest brytyjczykom ponieważ miał na wyspach swoje sklepuy aż do 2010 roku, kiedy po 14-letniej obecności sprzedał całą sieć marce ASDA. Dyskonty zmieniły obrandowanie a umowa z ASDĄ nie zablokowała drogi powrotu po czasie tak jak to ma obecnie miejsce.

Oczekuje się, że pierwszy sklep Netto w Anglii będzie otwarty już w zimie.

W Polsce sieć NETTO działa od wielu lat, ulokowała swoje dyskonty głównie na Pomorzu oraz w większych miastach Polski. Nie jest jednak aż tak rozpoznawalna jak Aldi i Lidl, które mają zdecydowanie większą ilośc sklepów.

Nikt nie badał możliwości sprzedaży tych produktów na dolnym śląsku.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

KATEGORIE

OSTATNIE KOMENTARZE

I w końcu mam to co chciałam dzięki BLOGTITLE [...]

DZIĘKUJĘ ZA ŚWIETNĄ OBSŁUGĘ I PRZEMIŁĄ ATMOSFERĘ. !!!!! SZCZERZE POLECAM !!!!! [...]

Każdy budowlaniec który w końcu stawia swoje cztery kąty w końcu musi dojść do momentu [...]

Witam serdecznie, zdecydowanie wybieram diody led. Są po pierwsze znacznie mniejsze o innych żarówek i [...]