Amerykański rajd Gumball 3000

Amerykański rajd Gumball 3000

Amerykański rajd Gumball 3000
kwiecień 05
16:10 2022

Szybkość, emocje a przede wszystkim adrenalina, czyli to co łączy wszystkich uczestników wyścigu samochodowego, którym jest Gumball 3000. Emocje i to nie byle jakie, gdyż ten nielegalny wyścig polega na tym aby w jak najszybszym czasie przejechać 3000 mil z jednego punktu do drugiego. Oczywiście wyścig ten nie odbywa się na odgrodzonych od mieszkańców miast i wsi ulicach tylko przebiega prosto przez tętniące życiem aglomeracje. To od Ciebie zależy czym i którędy pojedzie twój samochód. Cel jest jeden, a konkurentów wielu.

Przeżyć i wygrać w Gumball 3000

Emocje, które towarzyszą wyścigowi Gumball 3000 są zagwarantowane. Nie wiesz w końcu czy dojedziesz na metę i jakie niespodzianki przytrafią się na trasie. Może skończysz w więzieniu z setkami mandatów, które przyjdzie Ci zapłacić gdy wyjdziesz z aresztu? Adrenalina, która towarzyszy uczestnikom wyścigu jest jednak silniejsza niż strach, a satysfakcja z ukończenia wyścigu jest tak duża, że GumBall 3000 przyciąga masę fanów i kierowców z całego świata. To elitarny wyścig, do którego trzeba mieć nie mało pieniędzy bowiem stawka jest wysoka a opłaty związane z utrzymaniem samochodu oraz innymi nie branymi pod uwagę kosztami jest znaczące i byle kierowca niedzielny raczej nie poradzi sobie z nimi. Same samochody są też nie byle jakie, bo w ostatnich latach to dosłownie parada nowinek technicznych i najwyższej klasy tuningu.

Gumball 3000 to również wyścig pamięci dla Erwina Bakera, który w od 1914 roku próbował ścigać się sam ze sobą i z przeciwnościami jakie znalazł na drodze, którą pokonywał, a pokonywał trasę biegnącą ze wschodu na zachód Ameryki. Ścigał się z czasem, głodem, warunkami pogodowymi, wszystko po to by pobijać co roku swoje rekordy życiowe. I udało mu się ponieważ w 1933 roku osiągnął fenomenalny wynik 52 godziny a trasa jaką pokonał nie była łatwa bowiem przejechanie z jednego wybrzeża Stanów Zjednoczonych na drugie wymaga nie lada umiejętności i samozaparcia. Organizatorzy rajdu Gumball 3000 chcą w ten sposób uczcić jego osobę i zapał co do dziś przedłuża pamięć o nim.

Tags
Share

POWIĄZANE ARTYKUŁY

KATEGORIE

OSTATNIE KOMENTARZE

I w końcu mam to co chciałam dzięki BLOGTITLE [...]

DZIĘKUJĘ ZA ŚWIETNĄ OBSŁUGĘ I PRZEMIŁĄ ATMOSFERĘ. !!!!! SZCZERZE POLECAM !!!!! [...]

Każdy budowlaniec który w końcu stawia swoje cztery kąty w końcu musi dojść do momentu [...]

Witam serdecznie, zdecydowanie wybieram diody led. Są po pierwsze znacznie mniejsze o innych żarówek i [...]