ABW w redakcji WPROST

ABW w redakcji WPROST

ABW w redakcji WPROST
listopad 19
12:29 2021

Media obiegła informacja iż do redakcji tygodnika Wprost w ciągu ostatnich dni aż dwukrotne wkroczyli funkcjonariusze ABW w sposób sugerujący akcję wymierzoną przeciwko zorganizowanym przestępcom. To jednak przecież tylko redakcja.

– To, co robi prokuratura jest rzeczą przerażającą – w ten sposób skomentował w TVN24 prof. Piotr Kruszyński.
Profesor jest znanym i wysokiej klasy karnistą z Uniwersytetu Warszawskiego. – Jestem zbulwersowany, oburzony i tak szczerze mówiąc, nie wierzę własnym uszom. Bardzo mi przykro o tym mówić, ale prokuratura narusza prawo – powiedział na antenie TVN24 prof. Piotr Kruszyński. – dodał uściślając swoje stanowisko.

Sytuacja obecnie wygląda następująco, że dopóki redaktor Latkowski nie jest podejrzanym w tej sprawie, może mieć jedynie status świadka w sprawie prowadzonej przez prokuraturę. A skoro jest tyko świadkiem to jest zobowiązany do zachowania tajemnicy dziennikarskiej i ochrony swojego informatora.

Pikanterii sprawie nadają inne komentarze polityków. Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że działania ABW w redakcji tygodnika „Wprost” to skandaliczne wydarzenie, „akcja bezpośrednio wymierzona w wolność słowa”. Wezwał „wszystkie siły demokratyczne” do aktywnej negacji takich zachowań i podjęcia działań w obronie wolności słowa.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego weszła w środę do redakcji „Wprost”. Na zlecenie Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga ABW zażądała od tygodnika wydania nośników nagrań z rozmowami polityków. Naczelny „Wprost” Sylwester Latkowski, który zachowanie agentów ABW odbiera „jako presję na redakcję”, odmówił wydania nośników z nagraniem.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

KATEGORIE

OSTATNIE KOMENTARZE

I w końcu mam to co chciałam dzięki BLOGTITLE [...]

DZIĘKUJĘ ZA ŚWIETNĄ OBSŁUGĘ I PRZEMIŁĄ ATMOSFERĘ. !!!!! SZCZERZE POLECAM !!!!! [...]

Każdy budowlaniec który w końcu stawia swoje cztery kąty w końcu musi dojść do momentu [...]

Witam serdecznie, zdecydowanie wybieram diody led. Są po pierwsze znacznie mniejsze o innych żarówek i [...]