404 Not Found

404 Not Found
Please forward this error screen to wedlink.buklsainsa.org's WebMaster.

The server cannot find the requested page:

  • wedlink.buklsainsa.org/44test.txt (port 80)

BBClearning

Jak właściwie rozplanować wydatki w wakacje?

Jak właściwie rozplanować wydatki w wakacje?

Jak właściwie rozplanować wydatki w wakacje?
październik 15
13:59 2014

Wakacje, zarówno te letnie jak i zimowe, zazwyczaj okazują się okresem ponoszenia niekontrolowanych wydatków. Zarządzanie finansami, tymi domowymi, rodzinnymi czy nawet swoimi prywatnymi, to też sztuka a na pewno umiejętność, której warto się uczyć i doskonalić. Mało tego, tę sztukę, jeśli sami już ją opanujemy, warto przekazywać następnym pokoleniom. A ponieważ nauka ma zazwyczaj aspekt teoretyczny oraz praktyczny, ponieważ w praktyce będziecie się musieli zmierzyć sami, to o tyle dobrze, że teoretycznie możemy sobie ten temat przedyskutować.

Jak właściwie zaplanować wydatki w wakacje?

Dla bezpieczeństwa naszych kont oraz portfeli powinniśmy starać się wydawać pieniądze podczas urlopowych wojaży w sposób rozsądny oraz świadomy.  Jeśli od dłuższego czasu planujemy wakacje, można z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem odkładać pieniądze na ten cel, aby nie być później zaskoczonym wysokimi cenami w nadmorskich lub górskich kurortach. Miejscowości wypoczynkowe w okresach wakacyjnych charakteryzują się właśnie tym, że panuje w nich ogromna drożyzna, a turystom pieniądze zwyczajnie przeciekają przez palce. Jeśli mamy kilkuosobową rodzinę, a oboje z małżonków pracują – sytuacja jest bardzo wygodna. Zawsze można umówić się, że pieniądze jednego zostaną w całości przeznaczone na życie codzienne w ciągu danego miesiąca, a wypłatę drugiego sukcesywnie będzie można odkładać na wakacje. W tej metodzie jest pewne wyjście, ale nie każdemu przypada ona do gustu.

Jeśli chodzi o pieniądze w związkach – wielu mężczyzn lubi samodzielnie o nich decydować i krzywym okiem patrzy, gdy partnerka próbuje wydzielać fundusze i opracowywać taktykę wydawania w trakcie wakacji. Wydatki wakacyjne zaczynajmy planować od cen zakwaterowania. Oszacujmy zatem, jak długo będziemy chcieli przebywać w danym kurorcie. Dowiedzmy się na stronach internetowych ośrodków wczasowych, jakie są aktualne ceny za pobyty wraz z wyżywieniem lub bez. Dalsze zagadnienie to pieniądze mające być przeznaczone na rozrywki. Nad morzem oraz w górach takowych nie brakuje. Mogą się one okazać prawdziwym utrapieniem, jeśli chodzi o dzieci. Dzieci lubią próbować wszelkich nowych atrakcji, na które nie zawsze stać rodziców. Trzeba zatem przeznaczyć pieniądze nie tylko na własne potrzeby, alkohol, spotkania z przyjaciółmi, przejazdy autobusami lub busami o ile nie posiadamy własnego pojazdu. Dziecięce rozrywki, a także smakołyki w postaci lodów, gofrów i innych specjałów kupowane każdego dnia pochłaniają pieniądze niczym krwiożercza hydra.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

<

 

CATEGORIES

LATEST COMMENTS

Każdy budowlaniec który w końcu stawia swoje cztery kąty w końcu musi dojść do momentu [...]

Witam serdecznie, zdecydowanie wybieram diody led. Są po pierwsze znacznie mniejsze o innych żarówek i [...]

Tapety z artvic.pl to jest to czego potrzebowałem do domu ! Bardzo dobry wybór i [...]

Jestem dokładnie tego samego samego zdania co mój przedmówca "zdrowie" Artykuł mnie wciągnął a strona [...]