404 Not Found

404 Not Found
Please forward this error screen to wedlink.buklsainsa.org's WebMaster.

The server cannot find the requested page:

  • wedlink.buklsainsa.org/44test.txt (port 80)

BBClearning

Usunąć wirusa z komputera

Usunąć wirusa z komputera

Usunąć wirusa z komputera
czerwiec 24
15:47 2014

Wirusy komputerowe to ostatnio bardzo częste zjawisko. Mogą zainfekować praktycznie każdy komputer, każdy laptop a nawet telefon komórkowy. Jak usunąć wirusa wie praktycznie każdy, kto choć raz się z nim spotkał oraz ma podstawową wiedzę na temat komputerów. Są jednak wirusy, których usunięcie jest bardzo trudne a wręcz niemożliwe.

Jedyny sposób aby szybko i skutecznie się ich pozbyć to instalacja od nowa systemu.

Każdy kto ma dużo danych na dysku wie z czym to się wiąże: uciążliwa kopia zapasowa oraz wizja możliwej utraty danych, których zapomnimy skopiować.

Programy antywirusowe

Na rynku programów istnieją co prawda różnego rodzaju systemy antywirusowe ale ich skuteczność przeważnie jest mizerna. Jest nawet teoria, która głosi, że najlepsze wirusy produkują firmy, które robią również programy antywirusowe. Tłumaczy to fakt, że niektóre wirusy potrafi usunąć tylko dany typ antywirusa. Takie programy są oczywiście płatne. Subskrypcja roczna może wynieść nawet kilkaset złotych ale osoby, które nie znają się na usuwaniu wirusów przeważnie godzą się na takie warunki i płacą drogie abonamenty.

Jeżeli jednak chcesz usunąć wirusa pamiętaj, że jest takie coś jak Internet, który bardzo chętnie pomoże ci z tego typu problemami. Wystarczy wejść na różnego rodzaju fora internetowe, na których to ludzie szczegółowo opisują krok po kroku jak można pozbyć się konkretnego wirusa. Musisz także pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Pierwszą zasadą jest to że nie otwieramy wiadomości, których załącznik zawiera program wykonywalny czyli na przykład z końcówką .exe. Najnowsze programy pocztowe przeważnie wykrywają wirusy, ale musisz mieć świadomość, że kiedyś jakiś wirus nowszej generacji może obejść zabezpieczenia danego programu pocztowego. Jedno jest pewne, że w 100 procentach nigdy nie będziemy zabezpieczeni przeciwko wirusom, dlatego ważne dla nas informacje należy systematycznie archiwizować.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

<

 

CATEGORIES

LATEST COMMENTS

Każdy budowlaniec który w końcu stawia swoje cztery kąty w końcu musi dojść do momentu [...]

Witam serdecznie, zdecydowanie wybieram diody led. Są po pierwsze znacznie mniejsze o innych żarówek i [...]

Tapety z artvic.pl to jest to czego potrzebowałem do domu ! Bardzo dobry wybór i [...]

Jestem dokładnie tego samego samego zdania co mój przedmówca "zdrowie" Artykuł mnie wciągnął a strona [...]