404 Not Found

404 Not Found
Please forward this error screen to wedlink.buklsainsa.org's WebMaster.

The server cannot find the requested page:

  • wedlink.buklsainsa.org/44test.txt (port 80)

BBClearning

Księgowość prowadzona samodzielnie – czy jest możliwe?

Księgowość prowadzona samodzielnie – czy jest możliwe?

Księgowość prowadzona samodzielnie – czy jest możliwe?
sierpień 09
09:34 2015

Jeżeli posiadamy małą lub jednoosobową firmę, często staramy się jak najbardziej zmniejszać koszty jej prowadzenia. W ramach oszczędności podejmujemy się niemal wszystkich obowiązków, jakie wiążą się z jej prowadzeniem. Zajmujemy się nie tylko zleceniami, lecz także wszystkimi sprawami urzędowymi. Czy samodzielne prowadzenie księgowości jest możliwe i – przede wszystkim – czy jest dobrym pomysłem?

Księgowość w sieci

W dzisiejszych czasach z pomocą niemal zawsze przychodzi Internet. Jeżeli tylko mamy jakąś wątpliwość – pytamy o nią wyszukiwarki. Za pomocą sieci można zrobić zakupy, zapłacić rachunki i wysłać PIT. W tym samym miejscu możemy również poprowadzić księgowość naszej firmy. Jak to zrobić?

Finanse firmy pod kontrolą

Zacznijmy od tego, że księgowość online polega na tym, że wszelkie czynności związane z finansami firmy możemy wykonać samodzielnie. Nie chodzi o przesyłanie danych do księgowego przez Internet. Warto to podkreślić, ponieważ często taka usługa nazwana jest księgowością internetową. Tak naprawdę jednak tylko droga komunikacji jest online.

Aplikacja do księgowości

Dużym ułatwieniem jest mobilność aplikacji niezbędnych do prowadzenia księgowości internetowej. Możemy z nich korzystać zarówno na komputerze, jak i telefonie czy tablecie. Dodatkowo dostęp do nich mamy przez 24 godziny na dobę, przez cały tydzień i tak naprawdę od nikogo nie jesteśmy zależni. Na rynku funkcjonują również programy, dzięki którym – w razie jakichkolwiek wątpliwości – możemy wysyłać rozliczenia do zawodowych księgowych, którzy sprawdzą ich prawidłowość. Poza tym zazwyczaj firma, której oprogramowanie posiadamy, ma własny dyżur, odpowiada na wszelkie niejasności i pytania.

Samodzielna księgowość czy z pomocą biura?

Chociaż samodzielna księgowość jest o wiele tańsza, ponieważ nie wynajmujemy firmy, warto zawsze mieć na uwadze, że za wszelkie błędy w fakturach odpowiedzialność musimy brać my. Powinniśmy więc wszystkie zadania wykonywać powoli i ostrożnie. Szukasz nowoczesnych usług księgowych? Zajrzyj na stronę www.centrumbmg.pl. Właśnie znalazłeś najlepsze biuro księgowe!

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

<

 

CATEGORIES

LATEST COMMENTS

Każdy budowlaniec który w końcu stawia swoje cztery kąty w końcu musi dojść do momentu [...]

Witam serdecznie, zdecydowanie wybieram diody led. Są po pierwsze znacznie mniejsze o innych żarówek i [...]

Tapety z artvic.pl to jest to czego potrzebowałem do domu ! Bardzo dobry wybór i [...]

Jestem dokładnie tego samego samego zdania co mój przedmówca "zdrowie" Artykuł mnie wciągnął a strona [...]