404 Not Found

404 Not Found
Please forward this error screen to wedlink.buklsainsa.org's WebMaster.

The server cannot find the requested page:

  • wedlink.buklsainsa.org/44test.txt (port 80)

BBClearning

Mały jacht żaglówka Merlin polskiej firmy Kama Yachts

Mały jacht żaglówka Merlin polskiej firmy Kama Yachts

Mały jacht żaglówka Merlin polskiej firmy Kama Yachts
czerwiec 20
15:40 2014

Czy patrząc na spokojnie sunące po wodzie żaglówki i jachty nie nachodzi nas ochota popływać? A może niektórzy z nas mają już takie hobby i wodują co sezon swoją piękność na mazurach?

Gdy już stać kogoś na własny jacht to przeważnie kupuje nowy i lśniący, który wzbudza podziw i podnosi EGO włąściiela nw górne rejony błogostanu. Nawet nie przeszkadza fakt, że jach taki wykonany jest głównie z plastiku i tylko kształtem przypomina tradycyjne łodzie. Taki jacht nie wymaga też tyle opieki co jacht wykonany z drewna. Po sezonie wystarczy go jedynie dokładnie umyć, wysuszyć i odstawić do hangaru. Z jachtem drewnianym jest o wiele więcej pracy ale po wodzie pływa ciągle nie mniej klasychnyzg drewnianych jachtów, które są budowane obecnie jako nowe ale też w wielu przypadkach są to jednostki stare poddane renowacji.

Nie zawsze uda się zdobyć starą, klasyczną łódkę, albo niema wystarczająco dużo wolnego czasu na remont. Wtedy ludzie zamiłowanie w wyglądzie klasycznych jachtów projektują i budują jachty nowe z drewna, stylem zbliżone do swoich pierwowzorów.

Przykładem polskiej myśli konstruktorskiej oraz wynikiem wielkiej wiedzy i zamiłowania do żeglowania jest jacht MERLIN. Stworzyła go rodzima firma działającą od 1988 roku Kama Yachts, w której ofercie znajdują sie głównie małe jachty, które lubią jako żeglarze i konstruktorzy. Twierdzą, iż pływając na nich można poczuć prawdziwy smak żeglarstwa.

MERLIN został tak zaprojektowany i zbudowany, aby bezpiecznie nauczyć żeglarstwa i zachęcić do jego uprawiania początkujących i mało doświadczonych, a także umożliwić bardziej wtajemniczonym „ostre”, emocjonujące pływanie.
Jacht może być wyposażony w jedną z trzech wersji ożaglowania i osprzętu:
7 m2- przeznaczona dla wypożyczalni sprzętu wodnego, ośrodków wczasowych oraz początkujących żeglarzy
8,5 m2- najpopularniejsza wśród prywatnych odbiorców, posiada dodatkowo: obciągacz bomu, przedłużacz rumpla i pasy balastowe
10 m2- wersja sportowa, wyzwalająca najwięcej emocji, ale też stawiająca największe wymagania załodze

Do pływania na Merlinie nie są potrzebne żadne patenty, a sam jacht nie wymaga rejestracji.
Kadłub zbudowany jest z laminatu poliestrowo szklanego. Pokład ma konstrukcję przekładkową zwiększającą jego wytrzymałość i sztywność. Powierzchnie przeciwślizgowe kształtowane są w formie i mogą mieć inny kolor niż reszta pokładu. Maszt i bom wykonano z anodowanych profili ze stopu aluminium, żagle dakronowe, sztag i wanty ze stali nierdzewnej. Standardowo żagle szyte są krojem horyzontalnym i posiadają czerwony napis MERLIN.

MERLIN jest szybki, zwrotny i bardzo bezpieczny. Jesteśmy pewni, że nie zawiedzie i pomoże odkryć prawdziwy smak żeglarstwa.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

1 Comment

  1. kserokopiarka
    kserokopiarka sierpień 24, 13:44

    DZIĘKUJĘ ZA ŚWIETNĄ OBSŁUGĘ I PRZEMIŁĄ ATMOSFERĘ.

    !!!!! SZCZERZE POLECAM !!!!!

    Reply to this comment

Write a Comment

<

 

CATEGORIES

LATEST COMMENTS

Każdy budowlaniec który w końcu stawia swoje cztery kąty w końcu musi dojść do momentu [...]

Witam serdecznie, zdecydowanie wybieram diody led. Są po pierwsze znacznie mniejsze o innych żarówek i [...]

Tapety z artvic.pl to jest to czego potrzebowałem do domu ! Bardzo dobry wybór i [...]

Jestem dokładnie tego samego samego zdania co mój przedmówca "zdrowie" Artykuł mnie wciągnął a strona [...]