BBClearning

ACTA zagrożenie dla wolności internetu

ACTA zagrożenie dla wolności internetu

ACTA zagrożenie dla wolności internetu
czerwiec 27
16:13 2014

Kiedy kupujemy dajmy na to spodnie w Internecie, albo jakąś inną droższą rzecz jaką może być część do naszego samochodu mamy nadzieję, że sprzedawca wysyła nam towar w stu procentach sprawny i co najważniejsze oryginalny. Po otrzymaniu produktu sprawdzamy zawsze metkę (jeżeli jest to odzież), lub cechę, która świadczy o oryginalności przedmiotu. Niestety pomimo tego, że raczej większość z nas raczej zna się na podrabianych towarach, zdarzają się podróbki oryginalnych marek, które dosłownie zalewają rynek Polski i Europejski. Ktoś wpadła na pomysł, a dokładnie Stany Zjednoczone oraz Japonia aby wprowadzić organizację, która miała by wiele możliwości i środków do tego aby takie produkty, które są uważane za podróbki przechwytywać a ich producentów surowo karać. Dlatego w 2006 roku podpisano pierwsze porozumienia dotyczące wyżej wymienionej sprawy a organizację tę nazwano Anti-Counterfeiting Trade Agreement, w skrócie: ACTA.

Z roku na rok, państwa te zaczęły rozszerzać swoje wpływy na inne kraje zachęcając je do dołączenia do ów paktu. Umowa handlowa dotycząca zwalczania obrotu towarami podrabianymi – bo taką nosie nazwę ta umowa w Polsce, dotarła również do nas. Jej podpisanie i ratyfikowanie było praktycznie pewne, gdy pewne grupy osób zaczęły czytać tekst tej umowy.

Jak się okazało, ACTA w sposób pokrętny dopuszczała możliwości szerokiej inwigilacji osób po przez łącza internetowe i pod pretekstem ochrony dóbr osobistych i praw autorskich mogła zamknąć do więzienia praktycznie każdego. To spowodowało liczne protesty anty rządowe w kraju, które miały na celu niedopuszczenie do ostatecznego podpisania tej szemranej umowy handlowej. Dzięki determinacji i zjednoczeniu młodzieży, ACTA nie została podpisana, a wolność Internetu po raz kolejny została obroniona.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

<

 

CATEGORIES

LATEST COMMENTS

Każdy budowlaniec który w końcu stawia swoje cztery kąty w końcu musi dojść do momentu [...]

Witam serdecznie, zdecydowanie wybieram diody led. Są po pierwsze znacznie mniejsze o innych żarówek i [...]

Tapety z artvic.pl to jest to czego potrzebowałem do domu ! Bardzo dobry wybór i [...]

Jestem dokładnie tego samego samego zdania co mój przedmówca "zdrowie" Artykuł mnie wciągnął a strona [...]